rim
im

Harminc éve írtuk - 1982. február

megjelenés dátuma: 2012-02-11 » szerző: Urbán Tamás
Mostani időutazásunk tárgya, az 1982. februári magazin.
Kiálts nemet!
14-15. oldal
Tudósítást olvashattunk a KISZ budapesti békenagygyűléséről, Őrizd a békét és harcolj velünk! címmel. A riportból megtudhattuk, hogy a rendezvényen résztvevő nyolcezer fiatal a nukleáris fenyegetés, a neutronbomba elleni tiltakozás jegyében hallgatta - többek között - az Illés együttest! A képriportot sajnos le kellett soványítani, mert apró betűvel szedve Somlyó György, Csak a béke... című eposzát  kellett beszerkeszteni, így ezt a remekművet olvashatták az olvasók. Nekem akkor azt bizonyította ez a vers, hogy ezer szó nem ér fel egy  Illés képpel!

Az Ernyey sztori
18-19. oldal
Ernyey Béla színész, kicsivel több mint negyven évesen, ismert európai hírű musicalszínészeként már ismét itthon, budapesti otthonában fogadta Csontos Tibor kollégánkat, aki mint a magyar lányok egyik bálványának tette fel kérdéseit a művésznek. Az interjúból megtudhattuk, hogy a művésznek Nizza mellett van egy parasztháza, sokat jár Münchenbe, Bécsben az édesanyjánál lakik, de Budapesten is gyakran megfordul. A nyolcvanas években Magyarországon még nem léteztek bulvárlapok, így nem volt ismert a magyar olvasók előtt, milyen előnyökkel és hátrányokkal jár, ha egy sármos férfi magánéletéről csemegéznek az újságok.

Pandora's box
30. oldal
Az 1980-ban alakult együttes a harminc év alatt viszontagságos utat járt be, számtalan formációban léptek fel. Énekesei (Varga Miklós és Vikidál Gyula), ott voltak az István a király rockopera bemutatóján is. 1985-ben az öt tagból már négy tag a volt P.Mobil együttesből igazolt át.



Farsangi báltörténet
46-47. oldal
A cikkben Kazinczy Ferenc, 1815. december 11-én kelt levelét is idézi a cikk szerzője, Czippán Gyuri:Én 1800-ban nem mentem volna a generál gróf Fekete János által Pesten, a Hét Elector palotájában tartott Bacchanáliába, ahol tizenhat pár tánczos és ezek között grof Umwerth, Umwerthné és férjhez már mehető lánya s gróf Fekete Ferencz, a Generál fija mezitelen táncolnának minden figelevél nélkül. Évszázadok óta az első két hónap az év legvidámabb időszaka! Zene, tánc és vigalom közepette zajlik az idő. Vízkereszttől hamvazószerdáig farsang van Európa-szerte. Azaz január 6-tól a húsvét előtti 40. napig áll a bál.

Katona Klári
64. oldal
A lap hátsó borítóján Katona Klári mosolyog az olvasóra. Nem véletlenül. Katona Klári a nyolcvankettes évet megelőző két évben hosszabb hallgatásra kényszerítette magát. Sebők János kritikája szerint a hallgatás megérte. Az alkotói együttműködés a "Presser-művekkel" egy nagyon jó nagylemezt eredményzett, amely Titkaim címmel került a boltokba. János szerint az 1981-es év meglepetése lett a korong!



Többen érdeklődtek a Kedves IM rovatban, hogy mi módon lehetnének nyomozók. Négy lány Berettyóújfaluból katonai főiskolára szeretett volna jelentkezni. Őket a szerkesztőség ki kellett, hogy ábrándítsa. A Magyar Néphadsereg csak a fiúkra számított. Gondolom a lányok nem vártak egy évtizedet arra, hogy az egyenjogúság, a katonai pályán lehetővé tegye a nőknek is a szolgálatot.

Beszámoltunk az Ifjúsági Magazin, Egon Erwin Kisch Szocialista Brigádja által szervezett, Országos bűvös-kocka bajnokság országos döntőjéről. A dobogó legfelsőbb fokára Krammer Gyula 31 éves szerszámkészítő léphetett fel. 33 másodperces eredményének díja, az Express Ifjúsági- és Diák Utazási Iroda által felajánlott Moszkva - Leningrád egyhetes út volt.

Ma elképzelhetetlennek tűnik, de öt oldalon keresztül csak álláshirdetéseket közöltünk! A Budapesti Vegyiművektől, a MAHART 15 ajánlott szakmája mellett toboroztak sörgyártó szakmunkástanulókat is, sőt... Kedvcsinálónak a tanulmányi ösztöndíjon felül 250 Ft társadalmi ösztöndíjat ígértak. Vidéki jelentkezőknek kollégiumi elhelyezést is biztosítottak a gyár vezetői, sportolási lehetőség pedig, hat szakosztályban volt lehetséges. Ez volt aztán a maláta!

A kiemelt oldalak Katona Klári képére kattintva tekinthetők meg: